классификация зданий, классификация недвижимости
тип нерухомості, код нерухомості ДБКС
=
класифікація нерухомості, класифікація будівель
75 років тому ..
15 лютого 1946 року було офіційно оголошено про створення першого в світі електронного комп'ютера ENIAC, що вів обчислення в реальних задачах: обрахунках балістичних таблиць для армії. До цього теж існували комп'ютери, але вони були лише прототипами або експериментальними одиницями.
ENIAC (скор. від Electronic Numerical Integrator and Computer - Електронний числовий інтегратор і обчислювач) - перший електронний цифровий обчислювач загального призначення, який можна було перепрограмувати для рішення широкого спектру завдань.
Архітектуру комп'ютера розробили 1943 року Джон Преспер Еккерт, Джон Вільям Моклі і Джон фон Нейман з університету Пенсильванії. Загалом комплекс містив 17468 ламп, 7200 кремнієвих діодів, 1500 реле, 70000 резисторів і 10000 конденсаторів.
Комп'ютер міг виконувати 300 операцій множення або 5000 операцій додавання за секунду. Обчислення виконувались у десятковій системі. До 1948 року для перепрограмування ENIAC'у потрібно було, фактично, перекомутувати його заново.
Комп'ютер займав площу близько 170 кв.м., його вага складала 30 тонн, а споживання електроенергії більше 150 кВт. Вартість розробки становила майже півмільйона доларів.
Комп'ютер використовувався в основному для розрахунків, пов'язаних із задачами балістики, виробництвом ядерної зброї, прогнозуванням погоди, проектуванням аеродинамічних труб і досліджень космічного випромінювання, а також для вивчення та аналізу випадкових помилок округлення чисел.
ENIAC працював до 2 жовтня 1955 року, коли його вимкнули назавжди. Невдовзі комп'ютер було розібрано, окремі його панелі зберігаються в музеях США та Великобританії.
Деякі інші події, що сталися цього дня в минулому
День визволення Афганістану - 32 роки тому (у 1989 році) завершено виведення «обмеженого контингенту радянських військ» (окупаційних сил) з території Афганістану. Процес було розпочато 15 травня 1988.
74 роки тому (у 1947 році) вийшов указ «Про заборону шлюбів між громадянами СРСР та іноземцями».
81 рік тому (у 1940 році) союзник фашистської Німеччини - СРСР і радянські війська, в ході зимової війни проривають лінію Маннергейма. Відбувається спроба окупації Фінляндії.
87 років тому (у 1934 році) народився Ніклаус Вірт, швейцарський учений, теоретик програмування, провідний розробник декількох мов програмування, в тому числі мови Паскаль.
95 років тому (у 1926 році) депутат Мартінсон виголосив найдовшу в історії парламентську промову. Промова тривала 11 годин в парламенті Естонії.
99 років тому (у 1922 році) в Гаазі було відкрито перше засідання Міжнародного суду.
124 роки тому (у 1897 році) Фердинанд Браун публікує схему осцилографа.
447 років тому (у 1574 році) у Львові Іван Федоров видав першу в Україні друковану книгу - «Апостол».
456 років тому (у 1565 році Іван IV Грозний оголосив про введення опричнини - частини державної політики в Московській державі, яка передбачала реалізацію надзвичайних репресивних заходів, конфіскацію майна і земель у неугодних та застосування масових страт.
457 років тому (у 1564 році) народився Галілей Галілео, італійський філософ, фізик і астроном, автор відомого вислову про Землю “А все-таки вона обертається”.
528 років тому (у 1493 році), на борту каравели Нінья («Санта-Клара»), Христофор Колумб написав листа, що описує його відкриття і несподівані предмети, які він зустрів у Новому Світі. Широкого поширення цей лист набув після його повернення в Португалію. Копія каравели Колумба сьогодні представлений на набережній Генуї.
908 років тому (у 1113 році) Папа римський Пасхалій II визнав перший чернечий орден (Мальтійський). Метою ордена була турбота про незаможних, хворих або поранених пілігримів у Святій землі.
1583 роки тому (у 438 році) прийнято перший офіційний збірник законів Римської імперії (Кодекс Феодосія).
2420 років тому (у 399 році до н. е.) Сократа засудили до смертної кари.