Анатолій Близнюк: Мінрегіон готує будівельну галузь до лідерства


DSC 0024

За словами глави Мінрегіону, у сфері технічного регулювання будівництва Україна активно рухається у напрямку гармонізації нормативної бази із кращими світовими зразками. Формування системи технічного регулювання базується на європейських засадах зі збереженням національних технічних традицій. Про це Анатолій Близнюк повідомив під час селекторної наради присвяченої перебігу опалювального періоду та діяльності взимку підприємств житлово-комунального господарства, що відбулася днями у будинку Уряду.

«Уже сьогодні нормативна база у будівництві України максимально наближена як за структурою, так і за методологією та способом дії до нормативної бази Євросоюзу. Напрацьовані документи дають змогу місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування повною мірою здійснювати ефективне планування територій на середню та довгострокову перспективу на основі норм, гармонізованих із європейськими. Крім того, з метою дерегуляції у 2011 році Україна перейшла від обов’язкової сертифікації продукції до застосування оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту», – сказав А.Близнюк.

За його словами, внаслідок цілеспрямованої роботи Україна на пострадянському просторі є одним з лідерів по адаптації національної нормативної бази в будівництві до вимог Євросоюзу і провідником європейської ідеології розвитку системи нормативного забезпечення будівельної галузі в міждержавний нормативно-правовий простір. Це створює передумови модернізації нормативного поля, заснованій на принципах кооперації виконавців в країнах СНД, що приведе до вільного доступу продукції будівельного призначення на ринки країн Співдружності.

«Загалом, система технічного регулювання у будівництві України у порівнянні з іншими галузями економіки нашої країни позитивно оцінюється експертами світового рівня, а відносно будівельних комплексів країн СНД випередження оцінюється у 3-5 років. Розуміючи значення будівництва для економіки країни, Мінрегіон через підготовку відповідних галузевих норм та державних стандартів цілеспрямовано готує будівельну галузь до лідерства», – наголосив очільник Мінрегіону.

Прес-служба Мінрегіону


 
 


03150, м.Київ, вул.В.Житомирська, 9
тел. +380 44 249-3484    факс +380 44 249-3426
E-mail : dndiasb@gmail.com
При використанні матеріалів сайту посилання на www.minregion.gov.ua обов'язкове.
ДНДІАСБ, Київ, 2011, © А.Гірник, А.Неминуща
Служба технічної підтримки сайту: ДНДІАСБ.